Renowacja zabytków Poznań

Dawne perły architektury skrywają w sobie niebywałe piękno i historię, ale aby mogły zachwycać przyszłe pokolenie, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Nasza firma oferuje profesjonalnie przeprowadzenie renowacji zabytków architektonicznych w Poznaniu i okolicy. Po wcześniejszym ustaleniu jesteśmy w stanie podjąć się odnowienia obiektów znajdujących się w odległych częściach Polski. Nadajemy budynkom drugie życie i przywracamy ich wspaniałą świetlność!

Odnawianie zabytków

Świadczymy usługi z zakresu renowacji zabytkowych obiektów. Pracujemy na wysokiej jakości komponentach i dokładamy wszelkich starań, aby zachować naturalny charaktery budowli. Wykonujemy m.in. profesjonalne renowacje elewacji. Dodatkowo jesteśmy w stanie zabezpieczyć obiekt np. za pomocą siatki elewacyjnej. Oczywiście nasi Klienci mogą liczyć na kompleksowe i profesjonalne doradztwo – z przyjemnością udzielimy wskazówek i podpowiemy sprawdzone rozwiązania względem uzyskania jak najlepszego efektu. Prowadzone przez nas odnowienie wyglądu budynków pozwoli na zachowanie ich dawnego piękna i jednoczesną rewitalizację zabytków.

Firma Natus świadczy kompleksowe usługi budowlane na terenie całego kraju. Z przyjemnością podejmiemy się renowacji zabytków zarówno prywatnych, jak i publicznych. Każdorazową współpracę konsultujemy z klientami, tak aby móc oferować usługi najwyższej jakości.

Co warto wiedzieć o renowacji zabytków?

Pojecie renowacji zabytków oznacza przywrócenie i utrzymanie estetycznego wyglądu zabytkowego obiektu. Tego rodzaju prace powinny być przeprowadzane po wcześniejszym zapoznaniu się z dostępną dokumentacją budynku. Projekt powinien uwzględniać aktualną wiedzę o historycznym wyglądzie i formie obiektu. Najczęściej w zakres prac renowacyjnych wchodzi odświeżenie, odmalowanie elewacji lub wnętrz.

Dotacje na renowację zabytku

Przeprowadzona zgodnie z przepisami renowacja zabytku zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami. Osoby lub firmy planujące takie prace mogą starać się o dotację, która może pokryć nawet większą część poniesionych kosztów. Środki na odnowienie budynku zabytkowego można otrzymać z:

  • funduszy unijnych, które mogą pokryć od 50% do nawet 100% kosztów. Wypłata pieniędzy następuje dopiero po odbiorze nieruchomości przez konserwatora zabytków,
  • budżetu miasta,
  • Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Natus – odnowione zabytki

Nasze działania obejmują różne obiekty. W Warszawie mieliśmy przyjemność przeprowadzić renowację elewacji w wybudowanej w latach 30. XX wieku kamienicy – Willi Jasny Dom. Działaliśmy na profesjonalnych produktów marki KABE. Zachowaliśmy naturalne cechy stylu modernistycznego, przy jednoczesnej adaptacji względem przestrzeni otaczającej kamienicę.

Z wielką chęcią podejmiemy się odnowy budowlanych zabytków — niestraszne nam renowacyjne wyzwania! Przywracamy dawny blask rozmaitym obiektom. Serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz umieszczony na stronie lub telefonicznie! Nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji, odpowiedzą na pytania i przedstawią indywidualną ofertę, skrojoną na miarę Twoich zabytków! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całą gamą naszych usług!