Osuszanie budynków

Podniesie poziomu wilgoci spowodowane ulewami, usterkami instalacji hydraulicznych, słabą izolacją a czasami nawet zwyczajnym błędem, który prowadzi do zalania jest sporym kłopotem. Zawilgocone ściany i mury mogą mieć różne przyczyny, niemniej jednak zawsze należy się tego problemu pozbyć. Jak dokonać tego w skuteczny sposób? Nasza firma Natus oferuje profesjonalne osuszanie budynków dostosowanymi do skali metodami, działamy m.in. na terenie Poznania, gdzie znajduje się nasza siedziba.

Zawilgocone budynki – zagrożenia

Przyczyny tego stanu mogą być różne, niemniej jednak skutki często są takie same — pleśń, ryzyko wystąpienia grzyba oraz osłabienie konstrukcji budynku. Osuszenie niweluje to ryzyko, niemniej, jednak jeśli zawilgocenie spowodowane jest np. usterką instalacji, to należy również ją wyeliminować, tak aby odprowadzenie wilgoci ze ścian i murów nie było krótkotrwałe. Zawilgocenie może także powodować różnorodne problemy zdrowotne.

Osuszanie budynków — metody

W zależności od stopnia zawilgocenia, skali zniszczeń oraz specyfiki domu osuszanie budynków może być przeprowadzane w inny sposób. Nasza firma przeprowadza indywidualnie dopasowane proces: dobieramy sprzęt, przeprowadzamy pomiary diagnostyczne — działamy kompleksowo, aby pozbyć się wilgoci z domów, mieszkań i innych obiektów. Stosujemy m.in. metodę adsorpcyjną oraz podposadzkową. Dysponujemy wysokiej jakości urządzeniami, które usprawniają cały proces.

 

Profesjonalne osuszanie budynków pozwoli na niwelowanie szkód, oczywiście wietrzenie pomieszczeń może być także przydatne, ale przy większej wilgoci nie wyeliminuje tego problemu. Co więcej, zbyt duża wilgoć prowadzi do naruszenia konstrukcji budynku, co może wiązać się z dużymi kosztami remontowymi, dlatego też proces osuszania warto przeprowadzić możliwie jak najszybciej.

 

Jeśli szukają Państwo kompleksowej usługi pozbywania się wilgoci m.in. z mieszkań oraz domów, to serdecznie zapraszamy do kontaktu! Przedstawimy indywidualną ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania.