Sufit podwieszany — krzyżowy czy pojedynczy?

Aranżacja domu bądź mieszkania to ważny element, który zajmuje dużo czasu, niemniej jednak, aby wszystkie plany dotyczące skomponowania pomieszczenia się powiodły, to na najpierw należy zastanowić się nad odpowiednimi rozwiązaniami budowlanymi, które to umożliwią. W tym artykule przybliżymy Ci sufit podwieszany krzyżowy oraz pojedynczy – zobaczymy, w jakim sytuacjach najlepiej sprawdzą się oba te rodzaje.

Co charakteryzuje sufit podwieszany?

Jest to bardzo szybki i prosty sposób na wykończenie wnętrz za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Rozwiązanie to pozwala w estetyczny i praktyczny sposobów ukryć przewody elektryczne oraz wyrównać pomieszczenie. W tym przypadku nie trzeba kuć muru, co więcej wykorzystanie wełny mineralnej pomiędzy stropem a płytą wycisza wnętrza oraz zatrzymuje ciepło w budynku zimą. Co więcej, można to stosować zarówno w przypadku nowego, jak i starego budownictwa. Niemniej jednak przed wyborem tego typu rozwiązania należy odpowiedzieć sobie na pytanie — sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy?

Sufit podwieszany pojedynczy

Jeśli masz niskie pomieszczenia i zależy Ci, aby obniżyć je w jak najmniejszym stopniu to sufit podwieszany pojedynczy będzie najlepszą opcją. Tego typu rozwiązanie obniża pomieszczenie jedynie o 2-3 centymetry, dlatego też jest bardzo chętnie stosowane w przypadku niższych mieszkań w blokach, czy też starszych domów. Niemniej jednak metoda pojedyncza ma swoje wady, mianowicie jest to rozwiązanie, które ogranicza możliwości wieszania np. cięższych doniczek czy też podpinania huśtawki do płyt.

Sufit podwieszany krzyżowy

W tym przypadku możemy wyróżnić konstrukcje jednopoziomowe i dwupoziomowe. Rozwiązanie krzyżowe zajmują nieco więcej miejsca, niemniej jednak w szczególności opcja dwupoziomowa jest bardzo trwała i pozwala na montaż ciężkich elementów ber ryzyka zerwania. Sufit podwieszany krzyżowy to świetny wybór w przypadku starych przestronnych kamienic, obiektów użyteczności publicznej czy też firm.

Sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy?

Wybór jest mocno indywidualny i przede wszystkim zależy od własnych potrzeb. Jeśli zastanawiasz się nad tego typu rozwiązaniem i szukasz firmy, która kompleksowo wykona sufit podwieszany krzyżowy bądź pojedynczy, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!